Українці створили VR-тренажер, який має допомогти військовим боротися з фантомними болями

Українська компанія Advin розробила медичний VR-тренажер для реабілітації, який має допомогти військовим і цивільним з ампутованими кінцівками справлятися з фантомними болями.

https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/S4dD6ZmBLrE2AdnDAnK40g-article.jpg

На тіло пацієнта встановлюють спеціальні датчики, які дають можливість керувати 3D-аватаром. Клінічні випробування показують, що VR-терапія підвищує рухові функції пацієнтів на 20% та полегшують фантомний біль на 41%, кажуть у компанії.

Тренажер має кілька віртуальних середовищ для реабілітації: тренувальна кімната, спортивна зала і кухня. До кінця 2024 року також обіцяють завершити розроблення функції сплаву по Дніпру за допомогою VR.

https://cdn.village.com.ua/the-village.com.ua/post_image-image/lBMWIWwguNoK1B8jKkENBA-article.png

Компанія Advin працює над впровадженням VR-тренажера в медичні центри. За їхніми словами, готовність включити технологію в реабілітаційні програми вже висловили: центр «Незламні» у Львові, «Модричі» у Львівській області, а також міська лікарня №4 у Дніпрі.

Процес реабілітації у віртуальній реальності. ВІДЕО: VRNow

У компанії запевняють, що вже отримали сертифікат відповідності в кінці 2023 року. VR-тренажер уже працює в реабілітаційному центрі «Шлях до здоровʼя» в Дніпрі. У планах розробника – зробити проєкт частиною державних протоколів з реабілітації.

   

Скільки військових і цивільних втратили кінцівки за час повномасштабної війни Росії проти України, точно невідомо. За попередніми даними від Wall Street Journal, які посилаються на найбільшого у світі виробника протезів, німецьку компанію Ottobock, за 17 місяців після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, понад 50 000 людей потребують протезування.


Джерело: https://www.village.com.ua/village/city/city-news/348585-ukrayintsi-stvorili-vr-trenazher-yakiy-mae-dopomogti-viyskovim-borotisya-z-fantomnimi-bolyami

blog_info_1